Kategorie
Google Translator

Anketa

Líbí se Vám tento e-shop systém?

Celkem hlasů: 4186
Nejprodávanější produkty

Essens Lactoferrin Tablets

Lactoferrin Essens Tablets

Naše cena: 1405.00 Kč

Dámský parfém Essens w107

Dámský parfém Essens w107

Naše cena: 510.00 Kč

Newsletter

Získávejte nejnovější informace a akční nabídky z našeho eshopu.

Colostrum - otázky a odpovědi

Dotazy Colostrum

Otázky a odpovědi jsou převzaty z webuhttp://www.essens.cz. Odpovídají odborníci ze společnosti Ingredia s.r.o., která Colostrum Essens vyrábí.

Kolik hodin po porodu se colostrum odebírá?
Colostrum ESSENS je odebíráno zásadně jako PRVONÁDOJ (první nádoj od okamžiku porodu telátka).
V prvních 12-ti hodinách dochází obvykle ke dvěma nádojům. Druhý nádoj však obsahuje o 47 - 53 % imunoglobulinů méně než první a s dalšími nádoji se obsah ještě dále snižuje. Pokud tedy konkurence garantuje 12 hodin, připouští další nádoje. U Colostra ESSENS garantujeme původ pouze z PRVNÍHO nádoje.


Jak je colostrum ihned po odběru zpracováno?
Prvonádoj colostra (mleziva) je zachycen do speciální uzavíratelné nádoby, která je následně šetrně podchlazena na teplotu -9 °C z důvodu zabránění kontaminace suroviny. Při této teplotě je následně také skladována (do 5-ti dnů) na každé chovné farmě, se kterou spolupracujeme, než je svážena výrobci.


Není odběrem ochuzeno telátko o vzácné colostrum?
Kráva na jeden nádoj nadojí obvykle cca 4 l mléka (nebo mleziva). Je vysledováno, že telátko po porodu z objemu nádoje spotřebuje obvykle cca 1l. Naše nádoby pro odběr colostra mají objem 3 l, ponecháváme tedy pro potřeby telátka dostatečné množství. Další nádoje již zcela zůstávají pro mateřskou péči ve prospěch telátka.


Jak probíhá zpracování v Ingredii?
Colostrum ESSENS neprochází pasterizací.
Po transportu k výrobci jsou všechny nádoby přivedeny do pokojové teploty a každá jednotlivě podrobena laboratornímu rozboru
- je zjištěn obsah bílkovin (proteinů), čímž se také ověří, že se jedná o prvonádoj.
- jsou zjištěny případné inhibice (zbytky antibiotik v případě jakékoliv léčby krávy), pokud je nález pozitivní (u Colostra ESSENS je nulová tolerance), nádoba není propuštěna k dalšímu zpracování.
- je měřeno Ph
- je provedena mikrobiologie. Hodnotí se mikrobiologické ukazatele (celkové počty mikroorganismů, kvasinky a plísně, salmonella, listeria, E.coli a koliformní zárodky) + analytika (sušina, celkový obsah bílkovin, laktóza, tuk a obsah IgG). Rozhodující pro spotřebitele je hodnota imunoglobulinu typu G (IgG). U Colostra ESSENS nesmí být nižší než 41 %.
- následuje smíchání nádob, které vyhověly přísné kontrole.
- poté probíhá mikrofiltrace (duplicita kontroly), což je dokonalý a přitom šetrný proces odstranění cizorodých látek (patogenů) při zachování všech cenných složek colostra. Princip mikrofiltrace spočívá v tom, že molekuly cizorodých látek mají větší objem, proto jsou filtrací zachyceny. Na stejném principu jsou zachytávány také přebytečné molekuly tuku (proces odtučnění).
- dalším krokem je sušení metodou sprejování, na jejímž konci je colostrum v práškovém skupenství zachyceno do sběrné nádoby.
- následuje homogenizace, což je smíchání několika výrobních šarží (cca třídenní produkce) dohromady.


Obsahuje Colostrum ESSENS kasein?
Colostrum ESSENS si zakládá na tom, že v konečném produktu zachovává přirozený obsah kaseinu. Laboratorními testy a výzkumem bylo zjištěno, že bovinní colostrum obsahuje v surovém stavu 15 % bílkovin (proteinů), z nichž 70 % tvoří kasein. Kasein je mimo vysokého obsahu bílkovin také zdrojem širokého spektra aminokyselin (20 druhů). Tyto aminokyseliny jsou nezbytné pro tvorbu a regeneraci svalové hmoty. Současně s růstovými faktory obsaženými v colostrum zajišťují obnovu buněk všech tkání organismu (mimo mozkových). Bez kaseinu výsledný produkt tuto schopnost zcela ztrácí.


Jak je to s certifikací výrobku Colostrum ESSENS?
Abychom správně pochopili certifikační procesy u potravinových doplňků, jako jsou například kapsle s colostrem nebo gely na pití s Aloe Vera, je třeba si uvědomit, že se jedná o 2 úrovně certifikace.
- Zaprvé je to certifikace produkce suroviny (colostrum, Aloe Vera gel – šťáva), ta je naprosto klíčová a nejdůležitější.
- Zadruhé se jedná o certifikaci výrobku samotného, kdy je v mnoha případech možné získat tuto certifikaci, aniž by byl vyroben z perfektní a kvalitní suroviny. Pokud tedy konkurence argumentuje certifikátem konečného výrobku vydaným soukromou certifikační společnosti, v žádném případě to neznamená, že vstupní surovina je kvalitní a dokonce to ani neprokazuje původ této suroviny.
Naše výroba je zastřešena společností Ingredia, která je v produkci colostra výhradním (exkluzivním) partnerem společnosti Ekomilk a ta je jako jediný producent colostra v ČR držitelem identifikace výrobce (CZ 704) spravované a vedené v každé zemi EU příslušným ministerstvem zemědělství, tedy nekomerční a nezávislou institucí (certifikaci si nelze koupit). Jedná se tedy o identifikaci zavedenou Evropskou unií, držitel je evidován v celoevropském systému subjektů podléhajících kontrole kvality, výrobních a technologických procesů, kdy k této kontrole a monitoringu dochází pravidelně a neustále. Ingredia je v produkci colostra také výhradním (exkluzivním) partnerem společnosti Favea a ta jako farmaceutická společnost (producent léčiv) je certifikována GMP pod záštitou WHO – světové zdravotnické organizace a HACCP - systém analýzy rizika a stanovení kritických kontrolních bodů pod záštitou Ministerstva zemědělství ČR dle směrnic EU.
Náš konečný produkt Colostrum ESSENS je registrován a certifikován pod Ministerstvem zemědělství ČR. Tato certifikace přesně a také oficiálně deklaruje složení produktu a zejména obsah IgG. Výrobní proces Colostra ESSENS je pod trvalou kontrolou Veterinární správy a České zemědělské a potravinářské inspekce.


Obsahuje váš výrobek lepek?
Colostrum neobsahuje lepek (lepek je bílkovina, která se vyskytuje v obilovinách, takže v mléce se přirozeně nevyskytuje).
Jak jsou chovány a živeny krávy, od kterých se colostrum odebírá? Jedná se o speciální chov nebo se odebírá colostrum od všech krav v ČR a následně se zpracovává výhradně pro Essens?
Colostrum je odebíráno od krav z chovů v Moravskoslezském kraji, s kterými má zpracovatel smlouvy a jsou pod stálou veterinární kontrolou. Krávy mají běžnou stravu dle stanovených krmných dávek.


Dobrý den, jsem ráda, že tento produkt se nachází v sortimentu Essens. Začali jsme s manželem užívat dle návodu, i přes vysokou kvalitu organizmus reagoval bouřlivěji. Bolesti v podbřišku se postupně rozšiřovaly až na bránici a ledviny, bolest hlavy a teplota 37,5 °C.
Zkuste prosím colostrum užívat po jídle.


Jaký je obsah vitamínů a minerálů v mg na 1 tabletu?
Obsah je minimální, na dávkování vitamínů nebo minerálů colostrum nemá vliv a jeho obsah je díky dávce velmi nízký. Cenný je díky proteinové složce (imunoglobuliny, lactoferin).


Chlapec známé užívá antibiotika a má v krku bakterii „zlatého stafylokoka“. Lékař mu zakázal jakékoliv mléčné výrobky při užívání antibiotik a jeho matka se mu bojí dávat colostrum. Jaký je váš názor?
Obvykle dochází k nežádoucí interakci antibiotik s mlékem. Dávka colostra je ovšem velmi nízká ve srovnání s mlékem. Ideální je co největší časový rozdíl mezi podáním antibiotika a colostra. Pokud antibiotika například užíváte ráno a večer, lze colostrum podat v poledne.


Dobrý den má colostrum účinek i při vysypání obsahu a následného užití? Jedná se o malé dítě do 3. let, které kapsli nepolkne.
Kapsli lze bez problémů vysypat a vmíchat do jídla nebo vlažného nápoje.


Chtěla bych se zeptat, kolik tablet colostra můžu dát dceři která má 11 let a váží 56 kg. Trpí hodně na angíny, má astma a zřejmě špatné spalování protože neustále přibírá. Mohlo by jí colostrum upravit tento problém? Hlavně co se týká toho přibírání.
Můžete dávat 2 tablety denně. Určitě dojde k posílení imunity a tím k poklesu počtu infekcí. Co se týče zvyšování hmotnosti, jedná se o úplně jiný problém a příčin může být celá řada: špatný jídelníček, nedostatek pohybu, hormonální problémy. Colostrum ale určitě neslouží k hubnutí.


Dobrý den, mám dotaz ohledně colostra a cukrovky. Mému otci razantně vzrostla cukrovka, inzulin si nepíchá, ale užívá léky. Trápí ho bolesti žaludku, celkový zdravotní stav není dobrý, má problémy s ledvinami. Chtěla jsem se tedy zeptat, zda by mu colostrum mohlo ulevit a pomoci snížit hladinu cukru a přispět k celkovému zdravotnímu stavu.
Colostrum určitě není schopno snížit hladinu cukru, je ale schopno zlepšit imunitu (odolnost vůči infekcím). Určitě může přispět ke zlepšení celkového stavu, je třeba ho ale užívat 2 až 3 měsíce, aby se dostavil efekt.


Prosím o názor, zda tento potravinový doplněk může pomoci i při problémech s chronickou bronchitidou a infekcemi.
Určitě, colostrum podporuje imunitní systém, takže chrání organismus před infekcemi nebo urychluje jejich léčení.


Chtěla jsem se zeptat, mám týden po porodu, jestli můžu užívat colostrum a máte nějaké zkušenosti s účinkem colostra na migrénu?
Colostrum užívat můžete. O účincích na migrénu nám není nic známo.


Ráda bych se zeptala, jaké dávkování Colostra by bylo vhodné, aby bylo dosaženo nárůstu svalové hmoty při sportu, synovi je 24 let, výška 195 a váha 112 kg.
Colostrum neslouží k nárůstu svalové hmoty, ale k podpoře imunity. Pro nárůst svalové hmoty je třeba používat jiné doplňky.


Dobrý den, bylo by možné porovnat colostrum s chlorellou a mladým ječmenem?
Je to srovnání nesrovnatelného. Mladý ječmen a chlorella jsou rostliny, takže obsahují minerály, vitamíny, případně nějaké bílkoviny. Colostrum je živočišného původu a kromě bílkovin, laktózy, minerálu a vitamínu obsahuje hlavně imunoglobuliny, které zaručeně ječmen a chlorella nemají a další důležité enzymy laktoferrin (protinádorové účinky), laktoperoxidázu (baktericidní a bakteriostatický účinek) a řadu růstových faktorů důležitých pro obnovu buněk. Mechanismy účinku jsou tedy úplně jiné. Ječmen a chlorellu je možno užívat jako zdroj vitamínu a minerálu a colostrum slouží k podpoře imunity.


Lze colostrum zapíjet horkými nápoji?
Imunoglobuliny se ničí při 60 stupních celsia, takže horký nápoj by neměl přesáhnout tuto teplotu.


Prosím chci se zeptat, proč colostrum není doporučováno dětem do 3 let?
Colostrum se dětem samozřejmě může podávat, vždyť první strava, kterou novorozenec dostane od své matky je právě colostrum. Na obalu je to uvedeno proto, že to ukládá legislativa (na dětech do tří let a těhotných ženách nejsou léky a doplňky stravy testovány z humánních důvodů), takže důvod je čistě legislativní.


Je colostrum návykové? Proč se doporučuje přerušení užívání měsíc až dva?
Colostrum není návykové (jde v podstatě o potravinu). Můžete ho brát samozřejmě celoročně, protože to má preventivní význam.


Dobrý den, mám otázku ohledně nových výrobků s obsahem colostra, konkrétně ke sprchovému gelu. Může se tento sprchový gel používat i pro intimní hygienu, a zda má i v tomto případě pozitivní účinky?
Obecně se na intimní místa doporučuje používat pouze vodu. Po použití gelu se nic nestane, ale v každém případě je třeba střídmosti, protože může dojít k vyhubení lactobacilů, který přirozeně sídli v těchto partiích a udržují kyselé pH.


Obsahuje kosmetika s colostrem paraben?
Kosmetika s colostrem je BEZ parabenu.


Chtěla bych se zeptat, jak je to s užíváním Colostra u dětí s diabetem? Moje desetiletá neteř letos onemocněla diabetem I. typu, má standardní postup léčby u dětí - píchá si 4× denně Inzulín. Může Colostrum příznivě ovlivnit její chorobu?
Colostrum má velmi nízký glykemický index, dávka je velmi malá, proto je VHODNÉ i pro diabetiky.


Může colostrum způsobovat zácpu?
Colostrum NEMŮŽE způsobit zácpu. V mnoha případech může nepříjemnou zácpu vyvolat změna prostředí, cestování, časté neurózy, celkové trávicí poruchy, zpomalený pohyb střev apod. V takových případech to však bývají projevy zácpy pouze krátkodobé, které samy přejdou nebo je lze lehce odstranit.


Měl bych dotaz, jestli sprchový gel s colostrem může používat dítě ve věku 1,5 roku. Na zádíčkách měl zarudlou pokožku, nevím z čeho a tak jsem nasadil sprchový gel s colostrem. Myslel jsem, že toto zarudnutí pokožky se ztratí, ale po třech dnech co jej používá tak pokožka více zarudla. Nevím, jestli je to nějaká reakce a ztratí se to po vyléčení pokožky, nebo tento gel není vhodný na dětskou pokožku.
Nemáme informace o tom, že by měl sprchový gel dráždit. Naopak v testech dráždivosti vždy vyšel jako nejlepší. Asi bude třeba najít příčinu zarudnutí (prádlo, mechanické tření, reakce na dietní chybu…). Příčin může být opravdu mnoho, ale riziko z přípravku s kolostrem je minimální.
Dobrý den, chci se zeptat, zda je náš tělový balzám s colostrem vhodné doporučit maminkám s malými dětmi na mazání?
Samozřejmě lze.


Obracím se na vás s dotazem, zda je možno užívat Colostrum a v jakém dávkování, když klient je částečně ochrnutý na jednu polovinu těla. Respektive pohybuje se ale s velkým třesem. Užívá několik léků a požádal mne, abych vám jej zaslal a poprosil o radu. Tady je seznam léků, které bere: Hedrol, Kalcium, Loseprasol, PK-Merta, Liskantin, Muran, Spasmet, # Galmed, Sirdalud. Doporučil jsem mu naše Colostrum s tím, že by mu mělo pomoct při regeneraci organismu a tím i k zlepšení zdravotního stavu. Můžete mi tedy doporučit dávkování a v jakém časovém období by se mohlo očekávat zdravotní zlepšení.
Dobrý den, nevidím žádnou kolizi s uvedenými léčivy. Vhodná dávka je 1 kapsle večer, dobře zapít.


Dobrý den ráda bych se zeptala ohledně Colostra. Mám kolegyni, které je 33 let a ona po porodu dostala lupénku, má ji na rukách na dlaních, ve vlasech, za krkem. Myslíte, že by pomohly colostrum tablety?
Dobrý den, ano colostrum by mohlo pomoci. Je to hodně individuální, protože i příčiny lupenky mohou být různé (genetika, imunita, zevní faktory…). Pokud je příčina v imunitě mohlo by colostrum pomoci. Za vyzkoušení to určitě stojí.


Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na užívání colostra po operaci páteře. Zdali to má nějaké účinky či nikoli.
Pokud trpíte zároveň infekčními nemocemi nebo máte zažívací problémy, tak určitě. Samozřejmě colostrum není analgetikum, bolesti vás nezbaví, degenerativní změny také nezmizí.


Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda lidé s diabetem by měli jíst colostrum nepřetržitě, nebo v jakých dávkách a jak dlouho? Mám na mysli jak lidi co si píchají inzulin, tak lidi, kteří jsou jenom pod dozorem lékaře.
Diabetici mohou jíst nepřetržitě, mohou si udělat jarní-podzimní kůru (2 balení), mohou užívat nárazově při akutním onemocnění (zde je třeba zvýšit dávky na 6 - 8 kapslí/den). Vždy záleží na konkrétním zdravotním stavu, pokud člověk trpí infekcemi velmi často, doporučila bych trvalejší užívání, pokud je nemocen pouze v sezóně chřipek, tak doporučuji začít 1 měsíc před vypuknutím epidemie.


Jsou výrobky produktové řady Colostum ESSENS testovány na zvířatech?
Výrobky produktové řady Colostum ESSENS testovány na zvířatech nejsou.


Obsahují Colostrum ESSENS kyselinu mléčnou?
Kyselina mléčná se v Colostru ESSENS nevyskytuje. Kyselina mléčná vzniká mléčným kvašením cukrů za nepřítomnosti vzduchu, např. v mléce, sýrech nebo kyselém zelí. S mlékem kromě zavádějícího názvu nemá tedy nic společného.


Obsahuje Colostrum ESSENS laktózu?
Laktózu Colostrum ESSENS obsahuje, avšak vhledem k obsahu v tobolce pouze v minimálním množství. Potíže by nastat neměly, jen velmi zřídka se může vyskytnout případná intolerance.


Je možné vyrobit ESSENS jogurt z poloviční dávky? Tj. polovina sáčku s probiotiky a půl litru mléka?
V principu půlit dávku lze. Načatý sáček je však nutné dát do lednice a spotřebovat co nejrychleji (maximálně do 2 dní).


Kamarádka má problémy se štítnou žlázou, hodně alergií - prach, pyl, roztoče a také má vysoký krevní tlak. Může užívat Colostrum ESSENS a jak? Myslím, že v některých případech se osvědčilo, aby se Colostrum ESSENS užívalo dopoledne.
U alergií, které jsou způsobeny mimo jiné vysokou úrovní vlastní imunity nemocného, bude Colostrum ESSENS působit jako IMUNOMODULANT, to znamená, že bude "přebuzenou" imunitu organismu redukovat k optimu. V takovém případě je však opravdu nutné, aby doba užívání byla v dopoledním čase. Nejlépe tedy po jídle, buď po snídani, nebo po svačině (do cca 10. hodiny).

Výživný tělový krém s colostrem Essens

Výživný tělový krém s colostrem Essens

Výživný tělový krém s colostrem Essens
Tělový krém s obsahem vitamínů a přírodních olejů. Přítomnost colostra ve složení krému navíc podporuje regeneraci kožních buněk (anti-aging efekt), dodává pokožce potřebné vitamíny a minerály nezbytné pro vitalitu pokožky.

Cena:250.00
Dostupnost:Skladem
Colostrum ESSENS - přírodní zdroj imunity, 60 kapslí

Colostrum ESSENS - přírodní zdroj imunity, 60 kapslí

Colostrum (mlezivo) je první mléko produkované savci několik hodin po porodu. Aktivní látky v 1 kapsli: Colostrum IgG40 400mg

Cena:745.00
Dostupnost:Skladem
Jogurtovač Essens

Jogurtovač Essens

Jogurtovač ESSENS se vyznačuje mimořádně snadnou obsluhou bez nutnosti jakéhokoli nastavování, ovládání nebo dohledu. Ohřev obstarává samoregulační inteligentní topné těleso PTC zaručující nejvyšší možnou bezpečnost a současně úsporný provoz.

Cena:900.00
Dostupnost:Skladem
Colostrum Probiotika Essens

Colostrum Probiotika Essens 6 ks

Doplněk stravy ESSENS Colostrum Probiotics obsahuje čtyři vybrané probiotické kultury - kmeny mikroorganismů s příznivými účinky, prebiotikum inulin a colostrum, které je zdrojem účinných protilátek.
Výrobek je určen pro individuální přípravu „živých“ domácích jogurtů vysoké kvality.

Cena:565.00
Dostupnost:Skladem